Prázdny

TEST CENTRUM
pre celú rodinu

SCOTT je nielen cyklistika, šport, ale aj vášeň. Preto vynakladá toľko úsilia a energie a vyrába bicykle, ktoré sa radia k tým najlepším na svete.

Prázdny

Capricorn žije  cyklistikou už od roku 1991  a preteky sú naša velká vášeň. Preto aj počas našich vyše desaťročie tradičných 1. májových testovacích dní organizujeme aj cyklopreteky pre deti zákadných a materských škôl, Capricorn Cup , sme spoluorganizátorom Národnej cyklistickej súťaže NCS, ktorá sa do covidu uskutočňovala pravidelne každý rok  15. septembra, dlhé roky pomáhame pri  Slovenskom pohári  BMX pretekov v Košiciach  a roky podporujeme a spolupodieľali sme sa na desiatkach rôznych pretekocha súťaží najmä pre deti a mládež.  

Chceme a snažíme sa, aby naše bicykle boli aj pre Vás vždy číslom jeden, rovnako ako my. Absolútne ovládnutie pretekov po celo svete je hlavným dôvodom prečo sponzoruje Scott najlepších XC športovcov. 9 - násobný Majster sveta a víťaz poslednej olympiády Nino Schurter, víťazka viacerých pretekov Svetového pohára Kate Courtney a tým Scott Swisspower určujú pravidlá víťazov vo svetovom pohári s povestnou švajčiarskou precíznosťou. Obliekať pretekársky dres v týmových farbách SCOTT je snom každého mladého jazdca. Preto sa Scott snaží vyvýjať produkty, ktoré pomôžu tieto detské sny meniť v skutočnosť a preto organizujeme, podporujeme a spolupodieľame sa na akciách, na ktorých sa zúčastňujú predovšetkým deti a mládež

Nakoľko rok 2024 je významný pre horskú cyklistiku uvedením novej generácie bicyklov, ktorým bezpochýb je :

                                              ÚPLNE NOVÝ CELOODPRUŽENÝ SCOTT SPARK

                                                                                                               Túto technologickú odladenú novinku s ktorou sa stal Nino Schurter opäť Majstrom sveta  sme zaradili medzi

                                                                                                                                    naše testovacie bicykle, ktoré môžete vyskúšať vo velkosti  M , L 

                                                                                                              Aktualizovaný zoznam a velkosti testovacích bicyklov nájdete na https://www.facebook.com/capricornkosice

 

 

 

                                                                                                                           

                                                                 

          Hľadáte zadný tlmič ? Je sofistikovane "neviditelný" uložený v ráme bicykla, v mieste kde sa spája sedlová trubka a spodná trubka predného trojuholníka rámu ! Nový Spark je vďaka tomu ešte ĺahší, tuhší, pevnejší a pripravený aj na tie najväčšie výzvy bez ohľadu na terén či počasie. Technika je ukrytá pred nečistotami i možným mechanickým poškodením pri intenzívnom, či hektickom používaní aj náročného cyklistu. Pýtate sa ako sa to bude servisovať ? Vďaka dômyselnému odnímatelného krytu, v robustnej spodnej časti starostlivosť o tlmič nie je žiadnym problémom. Po zložení krytu máte ihneď dostupný ventil , takže môžete jednoducho tlmič nafúkať , alebo nastaviť odskok. Samozrejme sa predlžuje bezporuchovosť a životnosť týchto dôležitých mechanických dielov tým že sú chránené od meachanického poškodenia , či nečistôt, blata a prachu.

        Na ľavej spodnej časti rámu , v mieste uchytenia tlmiča, je prehľadný ukazovateľ sagu a pedním je za malým krytom aj okienko , cez ktoré si môžete skontorlovať sag priamo na tlmiči. Pridané tesnenia na ložiskách čapov predídu znečisteniu od blata či prachu.

 

Tak ako nevidíte zadný tlmič, nevidíte ani žiadne bowdeny, všetko je integrované v ráme už od super robustného hlavového zloženia Syncrosu, ktoré má dômyselnú možnosť nastavenia hlavového uhlu podľa štýlu jazdy. Zmena hlavového uhla sa robí vo vnútri hlavového zloženia jednoducho bez nutnosti odpájania, či vyťahovania káblov, bowdenov.

 

Kontrolu nad funkciou komponentov radenia rýclostí drží aplikácia AXS, ktorou si cez rozhranie Bluetooth môžete nielen jednoducho radiť rýchlosti, ale aj nastavovať radiace schémy. Riadiacu páčku napájajú bežné mincové betérie CR2032 , ktoré v závislosti od typu sú shopné vydržať v prevádzke až 2 roky. Ich výmena je rovnako jednoduchá ako v detských hračkách. Prehadzovačka Sram GX Eagle má v sebe nabíjateľnú batériu s rýchloupínacím systémom, takže na jej vybratie po cca 20 hodinách jazdy nepotrebujete žiadne náradie, stačí uvoľniť bezpečnostnú poistku a batériu vložiť do nabíjacej , dokovacej stanice, ktorá je súčasťou príslušenstva tohto nádherného bicykla.

Prepracovaná a prepákovaná dvojpáčka ovládania patentovaného systému TwinLoc je veľkým prekvapením , najmä pre majiteľov generácii celoodpružených bicyklov SCOTT , ktorou vyčnieva vysoko nad konkurenciu. Už "starý" rokmi overený a osvedčený systém bol oceňovaný a majitelia Scottov na neho nedajú dopustiť hlavne pre funkčnosť, ktorou súčasne ovláda kompresný pomer a výšku zdvihu zadného tlmiča a súčasne v prednej vidlici v 3 jazdných režimoch, ale aj robustnosť a bezporuchovosť. Nová dvojpáčka má ešte presnejší chod , kratšie dráhy , mäkší doraz, ale aj možnosť rýchleho prepnutia o 2 režimy naraz.

Možnosť uchytenia dvoch držiakov na flaše či náradia, ktorú pri ostatných celoodpružených bicyklov nenájdete, je navyše pri tomto bicykli posunutá čo najnižšie k ťažisku bicykla, takže jeho neznižuje jeho obratnosť a ovládateľnosť.

Nový Spark prekonáva všetky očakávania aj tých, ktorí už jazdia roky na full bicykloch SCOTT, tieto technológie poznajú a využívajú ich na svojich cestách za dobrodružstvom, víťazstvami a novými výzvami. Tento dôležitý míľnik horskej cyklistiky bol dôvodom , že sme pripravili pre Vás možnosť testovania týchto bicyklov vo všetkých dostupných velkostiach rámov S, M , L .

 

Špecifikácia Scott SPARK RC TEAM ISSUE AXS 

 • FRAME/RÁM Spark RC Carbon HMF

 • Integrated Suspension Technology
 • Flex Pivot / Adjustable head angle
 • Syncros Cable Integration System
  BB92 / UDH Interface / 12x148mm with 55mm Chainline
 • krásne dizajnovo čisté línie s top finalizáciou až luxusne pôsobiacej povrchovej úpravy karbonového rámu dokazujú vysokú kompetentnosť výrobcu pretavenú v zážitok a emócie pre koncového užívateľa týchto výhod
 • FORK/VIDLICA

  RockShox SID Select RL3 Air
  Custom Charger 3-Mode Damper
  15x110mm Maxle Stealth / 44mm offset / Tapered steerer
  Lockout / Reb. Adj. / 120mm travel

 • REAR SHOCK/ZADNÝ TLMIČ

  RockShox NUDE 5 RL3 Trunnion
  SCOTT custom w. travel / geo adj.
  3 modes: Lockout-Traction Control-Descend
  Debon Air / Reb. Adj./ Travel 120-80-Lockout / T165X45mm

 • REMOTE SYSTEM/OVLÁDANIE ODPRUŽENIA

  SCOTT TwinLoc 2 Technology
  3 Suspension modes

 • REAR DERAILLEUR/PREHADZOVAČ

  SRAM GX Eagle AXS / 12 Speed
  Wireless Electronic Shift System Bluetooth

 • SHIFTERS/RADENIE

  SRAM GX Eagle AXS Rocker Controller

 • CRANKSET/PREVODNÍK

  SRAM GX Eagle DUB
  55mm CL / 32T

 • BB-SET

  SRAM DUB PF 92 MTB Wide / shell 41x92mm

 • CHAIN/REŤAZ

  SRAM CN GX Eagle

 • CASSETTE/KAZETA

  SRAM XG1275 / 10-52 T

 • BRAKES/BRZDY

  Shimano XT M8100 Disc

 • ROTOR/KOTÚČE

  Shimano SM-RT76 / 6 Bolt / 180/F and 160/R

 • HANDLEBAR/VOLANT

  Syncros Fraser 1.5 XC Alloy 7075 D.B.
  Flat Bar / 8° / 740mm
  Syncros Pro lock-on grips

 • H'STEM/HLAVOVÉ ZLOŽENIE

  Syncros XC 1.5
  Syncros Cable Integration System
  -12° rise / 7050 Alloy / 31.8mm / 1 1/8"

 • SEATPOST/SEDLOVKA

  Syncros Duncan 1.5 / 10mm offset
  31.6x400mm

 • SEAT/SEDLO

  Syncros Belcarra Regular 1.5
  Titanium rails

 • HEADSET

  Syncros - Acros Angle adjust & Cable Routing HS System
  +-0.6° head angle adjustment
  ZS56/28.6 – ZS56/40 MTB

 • WHEELSET

  Syncros Silverton 2.0-30 6 Bolt
  F: 15x110mm, R: 12x148mm
  30mm Tubeless ready rim / 28H / XD Driver
  Syncros Axle w/Removable Lever
  with 6mm Allen, T30 and T25 Tools

 • FRONT TIRE

  Maxxis Rekon Race / 29x2.4" / 120TPI Foldable Bead
  Tubeless Ready / EXO

 • REAR TIRE

  Maxxis Rekon Race / 29x2.4" / 120TPI Foldable Bead
  Tubeless Ready / EXO

 • EXTRAS

  SRAM AXS Powerpack

 • ACCESSORIES

  Transport Axle

 • APPROX WEIGHTS IN KG/VÁHA

  11.55 (Tubless setup)

 

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Vaša návšteva u nás je príležitosť nielen pre dobrý nákup, ale aj možnosť obojstrannej výmeny skúseností.

VAŠA VÝHODA - NAŠE SKÚSENOSTI - NAŠA VÝHODA - VAŠE SKÚSENOSTI - nie sme len predavači, či mechanici !

Priamo a veľa komunikujeme, spolupracujeme s našimi zákazníkmi, športovcami aktívnymi, profesionálnymi aj rekreačnými. Vaše podnety , pripomienky, nápady aj reklamácie sú pre nás dôležitou súčasťou zlepšovania služieb, ponuky, ako aj stimulom pri vývoji a smerovaní ponuky, sortimentu a značiek. Spolupracovali sme pri organizácii desiatok súťaží, pretekov, na všetkých úrovniach od detských cyklopretekov pre predškolákov až po Majstrovstvá Slovenska v zjazde na horských bicykloch či snowboardingu. Nepredávame a ani nemôžeme ponúkať všetky značky - ale to čo predávame, to poznáme a veríme tomu !

Príďte aj Vy na naše každoročné 1.májové testovanie bicyklov SCOTT spojené s detskými cyklistickými pretekmi na Jahodnej pri Košiciach. Vyskúšate si niektorý z desiatok testovacých bicyklov, aby ste sa mohli správne rozhodnúť pri kúpe bez rizkantných kompromisov. Kúpa bicykla SCOTT je partnerstvo a spokojnosť na dlhé roky.

Nenašli ste u nás čo ste hľadali ?

Dajte nám o tom vedieť ! info@carpicorn.sk


 

Odkedy a prečo ?   

           Vyberáme pre Vás tie značky a tých dodávateľov, ktorí sa nám v priebehu rokov vykryštalizovali ako spoľahliví, vodcovia, inovatívní, alebo ak to konzervatívnosť spotreby vyžaduje, tak tradiční, overení, spoľahliví,vždy však aktuálne s korektným distribučným a záručným servisom. Roky sme prešliapavali chodníčky dnes už zavedeným značkám temer z každého segmentu športu ...

               Radi poradíme, vysvetlíme, doporučíme, ale necháme sa aj poučiť, študujeme, testujeme, porovnávame .... prichádzame s novinkami , ktorými nás inšpirujete aj Vy , Váš životný štýl , pionieri a priekopníci nových aj adrenalínových športov,rovnako ako vrcholoví športovci, ambasádori extrémnych súťaží a značiek , ale hlavne celé športujúce rodiny úcty a obdivu hodné už od útleho veku ... naši zákazníci - naši priatelia, komunita výnimočných ľudí, ktorých spája kultúrna úroveň, fair play a vzťah k životu i športu ako jeho súčasti.

                 Prvé horské bicykle sme v Košiciach predávali už v roku 1990 , Od roku 1991 keď sme otvorili v Košiciach vôbec prvnú súkromnú športovú predajňu sme poslali do ulíc mesta už niekoľko tisíc bicyklov, horských, dámskych, pánskych aj detských. Pri nákupe u nás získavate istotu odbornej, ale zároveň aj priateľskej asistencie našich predajcov, so skúsenosťami v aktívnom športe, zázemie tradičného a skúseného servisného centra, mechanikov pravidelne absolvujúcich odborné školenia a skúšok, spolu s možnosťou otestovania vybraných modelov bicyklov.

             Organizujeme bezplatné testovacie dni, pre širokú verejnosť, vo viacerých termínoch, počas ktorých máte možnosť vyskúšať si nové modely bicyklov, lyží, snowboardov, športovej obuvy, aby ste sa spoľahlivo vedeli rozhodnúť pre to „najsprávnejšie“ práve pre Vás. V zime spolupracujeme s lyžiarskym strediskom Jahodná pri Košiciach, kde Vám umožníme  vyskúšať lyže a lyžiarky dostupné v našom  TEST CENTRUM ATOMIC - SALOMON,  ale vieme Vám zapožičať aj vybrané modely  lyží Fischer či Nordica a freeride lyže SCOTT. Letné testovacie termíny sú už tradične 1.máj na Alpinke pri Košiciach kde je veľký test bicyklov SCOTT, v ďalších víkendoch je termín pre CTM - pre  sezónu 2022 máme na predajni testovacie bicykle SCOTT aj niektoré z populárnych testovacích bicyklov najlepšieho slovenského výrobcu - CTM .

             Vždy máme k dispozícii bicykle, lyže a inú výstroj aj dámsku, pánsku, juniorsku aj detskú v rôznych kategóriách.

            Na testovacích dňoch pre bicykle sa samotné testovacie jazdy sa robia v skupinách 3-4 jazdci - rôzne bicykle pod dohľadom skúseného inštruktora (aktívni súťažiaci, pretekári) na vybranom testovacom okruhu, takže za rovnakých podmienok môžete vyskúšať viacero rozličných modelov bicyklov a to ktorý z nich Vám lepšie vyhovuje , alebo Vám vieme zapožičať naproti vratnej zálohe vybraný testovací bicykel z pravidla na 48 hodín (platí pre členov spotrebiteľského klubu) aj v inom termíne, ktorý Vám lepšie vyhovuje. Napíšte nám , budeme sa tešiť.

            Žijeme pre šport od rána do večera 7/24 . Šport je v tejto zložitej dobe vždy dobrý začiatok, zdravý životný štýl, dobrá imunita a s nami je úsmev aj na konci dobrého dňa.

            Tešíme sa na Vás nielen v Capricorne , ale aj na horských chodníkoch, v športových halách, pod košmi či pred bránkou, na ľade, na prekážkach v parku, zasneženách stráňach, vo vode, aj na strmých skalách - na Vašich cestách za šťastím a zážitkami..


 

Fotogaléria z testovania a akcií

                                                                    

Ďakujeme všetkým, ktorí každoročne prispievajú svojou účasťou k zdárnemu priebehu testovania bicyklov SCOTT na Jahodnej. Testovanie roku je každý rok úspešné nielen vďaka dobrému počasiu ale účasťou vždy prekonáva rok predchádzajúci. 5-6 inštruktori na striedačku krúžia so skupinkami 3 - 4 testujúcich po vopred vybratom okruhu, aby bolo možné naozaj porovnať vlastnosti jednotlivých modelov v rozličmom teréne. Každý rok je to  vyše 200 zapožičaní bicyklov, (počíta sa každé požičanie iného modelu jednému jazdcovi) pričom poniektorí vyskúšajú až 4-5 modelov a poniektorí aj 8 modelov, na čo je potrebná aj slušná kondícia.

Najviac skúšané a oceňované sú eBike , ale aktívny športovci dávajú zabrať aj všetkým RC kategoriám. Kategoriu "veselý - usmievavý" bicykel opakovane vyhrávajú bicykle s elektronickou podporou pedálovania eRide Genius na 29" palcových kolesách - kto ho vyskúšal vracal ho s úsmevom, že nič lepšie a motivujúcejšie na bicykli ešte nezažil.

Sme radi, že Vám môžeme sprostredkovať zážitok z rozdielu jazdy na horskom bicykli SCOTT a aj tieto testovacie dni napomôu k rozhodnutiu mnohých priateľov cyklistiky k tomu, aby už nehovorili len "že mám bicykel" ale aby mohli povedať "môj Scott".

Autorizovaný predaj a servis bicyklov SCOTT.

www.scott.sk

CAPRICORN - DOM ŠPORTU KOŠICE
Sport 2000 Košice s.r.o.
Štúrova 32/16, 040 01 Košice

Bezpatné PARKOVANIE vo dvore

Po - Pia: 10:00 - 18:00
Sobota: 09:00 - 13:00

+421 903 99 00 49
capricorn@capricorn.sk

+421 905 358 307

Chcete byť medzi prvými, ktorý vedia o najnovších akciách, zľavách a nových produktoch?


 

O nás

Sport 2000 Košice s.r.o.
IČO: 52080366
IČ DPH: SK2120888561

Radi Vás vidíme aj na sociálnych sieťach

Sprievodca nákupom

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky.    
Zmeniť nastavenia